10 червня 2021 р. у Херсоні обговорювали дотримання прав жінок з інвалідністю, гендерної рівності та інвалідності

14.06.2021 08:46

10 червня 2021, на платформі ZOOM відбулося засідання круглого столу з питань дотримання прав жінок з інвалідністю, гендерної рівності та інвалідності в Херсонській області.
Участь у засіданні взяли:
Начальник управління соціального захисту населення Департаменту соціального розвитку ХОДА – Лариса Грицань, регіональний представник НАІУ у Херсонській області, спеціаліст Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Віктор Булка, співголова Інформаційно-консультативного жіночого центру – Анастасія Ненька, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВР України з прав людини в Херсонській обл. – Оксана Тропіна, провідний методист Херсонської Центральної бібліотечної системи - Олена Бондаренко, проєктна менеджерка агенції регіонального розвитку «Офіс Євроінтеграції» Херсонської обл. – Марина Редченко, голова ГО "Асоціація захисту прав та допомоги дітям з порушеннями психофізичного розвитку та їх сім'ям "Відкритий дитячий простір" – Юлія Ваганова, голова ГО «Взаємодія разом» м. Нова Каховка – Оксана Гунько, волонтерка/громадська активістка реабілітаційного центру "Rehab" м. Херсон – Олена Степура, керівниці ГО Херсонської області, представники та представниці різних громадських організацій, жінки, які виховують дітей з інвалідністю, жінки з інвалідністю.
На круглому столі були обговорені такі теми:
1. Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів.
2. Забезпечення прав жінок з інвалідністю, з питань гендерної рівності та інвалідності в Херсонській області. Приклади позитивних змін за останні роки.
3. Коротка довідка про реалізацію Резолюції РБ ООН 1325 в Україні – від Національного до локального планів дій.
4. Порушення прав жінок в Херсонській області, в тому числі з інвалідністю, та алгоритми їх поновлення.
5. Забезпечення прав жінок з інвалідністю у Херсонській ЦБС.
6. Інклюзивна освіта – реалії, з якими стикаються жінки.
7. Гендерна рівність. Проблеми, з якими стикаються матері, які виховують дітей з інвалідністю. Безбар’єрне середовище.
8. Взаємодія разом: формальність чи реальні зміни.
9. Про бар'єри, які заважають реалізації прав жінок з інвалідністю.
10. Материнство з дитиною з інвалідністю. Права, можливості, спосіб життя.
Усі питання, які обговорювалися на круглому столі, надзвичайно важливі і потрібні!
За результатами обговорення буде окреслено два найактуальніших питання, які будуть направлені в секретаріат НАІУ з метою винесення однієї теми для проведення Всеукраїнської адвокаційної кампанії, яка допоможе жінкам реалізувати свої права.
Захід відбувся в рамках проєкту «Різноманіття. Рівність. Єдність», який реалізовує ГС «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за підтримки Українського жіночого Фонду та фінансування Уряду Канади. ГО “Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю “ВЕЛІД” та представник Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Херсонській обласній державній адміністрації підтримав діяльність проєкту в Херсонській області.

Джерело - пост Віктора Булки у Facebook-групі ГО "Велід" 

Коментарі

Напишіть свій коментар