Про проєкт

Сайт "Корекційна та інклюзивна освіта Херсонщини" створено на допомогу корекційним педагогам, педагогам закладів освіти з інклюзивним навчанням і батькам, які виховують дітей з особливими освітніми потребами. Наша мета - зібрати важливу інформацію з питань спеціальної (корекційної) та інклюзивної освіти в одному місці, полегшити орієнтування в ній. Оскільки ця галузь зараз активно розвивається і трансформується, робота над змістом сайту триває постійно. Запрошуємо до співпраці всіх небайдужих до проблем корекційної та інклюзивної освіти, з радістю вислухаємо та врахуємо Ваші думки, зауваження та пропозиції.

Наш проєкт ініціативний, незалежний. В роботі над сайтом ми використовуємо відкриті джерела інформації: офіційні Інтернет-сторінки установ та організацій, персональні сторінки фахівців та ін., обов'язково наводимо посилання на першоджерело. Якщо Ви не знайшли у нас потрібної Вам інформації, або якщо її пошук на сайті був утруднений - пишіть, будемо вдосконалюватись.

З усіх питань ви можете звертатись до адміністратора сайта Полещук Сабіни Вікторівни. Написати адміністратору

Крім того, задавати питання, висловлювати думки та побажання можна в коментарях на сторінках сайту. Звертаємо Вашу увагу: для захисту від спаму коментарі проходять обов'язкову модерацію.

 

Короткий путівник по сайту

 

Головна сторінка

Побудована таким чином, щоб забезпечити швидкий доступ до найбільш популярних розділів сайту, а також привернути увагу до нових та найбільш важливих матеріалів.

 

Новини

У цьому розділі розміщуються матеріали про події в галузі освіти та соціалізації дітей з особливими освітніми потребами, що відбуваються на Херсонщині; тематичні новини від МОН України та інших центральних установ; новини про роботу сайту.

Найважливіші актуальні новини розміщуються також на слайдері на Головній сторінці. Архівні новини не видаляються, їх розміщення в розділі Новини залишається постійним.

 

Установи та організації

Найбільший розділ сайту, в якому подано інформацію про керівні установи, освітні, медичні, реабілітаційні заклади, заклади культури, громадські та інші організації, дотичні до сфери суспільної допомоги особам з особливими освітніми потребами та їх родинам на Херсонщині.

Обсяг інформації про кожну конкретну організацію може бути різним: від коротких контактних відомостей до розгалуженого розділу, що висвітлює різні сторони її діяльності. Ми з радістю сприймаємо пропозиції щодо розміщення матеріалів про установи та організації м. Херсона та Херсонської області, які мають відношення до освіти, лікування, реабілітації та соціалізації осіб з особливими освітніми потребами. Звертайтесь до адміністратора сайту!

 

Події

У цьому розділі подається інформація про важливі події, які відбуваються (або відбулись раніше) на Херсонщині в галузі суспільної допомоги особам з особливими освітніми потребами. Наповнення розділу триває, ми будемо раді отримати пропозиції до його змісту від наших користувачів.

 

Бібліотека

У цьому розділі розміщено посилання на документи та літературні джерела, які можуть бути корисними для фахівців, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, та їх батьків, а саме:

Нормативні документи

Закони України

Міжнародні акти

Положення, нормативи. Тут Ви можете знайти посилання на положення про заклади освіти, ІРЦ, РЦПІО, дитячі будинки, соціальні гуртожитки; основні нормативні документи, які регулюють їх діяльність; положення та нормативи, які діють у сфері реабілітації дітей з інвалідністю, соціальної роботи з сім'ями; основні нормативні документи щодо навчально-методичного забезпечення освітнього процесу, а також щодо діяльності педагогічних колективів.

Накази, листи. Тут розміщені посилання на накази та листи Міністерства освіти і науки України, зокрема, методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в спеціальних закладах загальної середньої освіти на поточний навчальний рік, рекомендації щодо створення інклюзивного освітнього середовища та ін.

Програми. Критерії оцінювання. Перелік навчальної літератури. В цьому підрозділі розміщено посилання на затверджені МОН України типові освітні програми, навчальні та корекційні програми для дітей з особливими освітніми потребами, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, а також перелік навчальної літератури, рекомендованої на поточний навчальний рік.

Ми намагаємось підтримувати інформацію про нормативні документи в актуальному стані. Якщо Ви побачили застарілі відомості, напишіть нам, будь ласка.

Електронні бібліотеки. Журнали. Збірки статей

У цьому підрозділі Ви знайдете посилання на бібліотеки повнотекстових матеріалів з проблем спеціальної психології, спеціальної та інклюзивної освіти, а також на доступні для читання онлайн тематичні журнали, газети, збірки наукових праць.

Методичні посібники, методичні рекомендації, монографії та ін.

Тут можна знайти посилання на доступну онлайн фахову літературу: методичні та навчальні посібники, монографії, підручники, методичні рекомендації та ін. Для зручності користування у переліку літератури виділені тематичні розділи за нозологіями, а також за напрямками роботи з дітьми.

Методичні розробки

Цей підрозділ призначений для розміщення методичних розробок фахівців, конспектів занять, описів ігор і вправ, практичних рекомендацій та ін. Наповнення цього підрозділу триває.

 

Педагогам

У цьому розділі подається інформація, що може бути корисною для підвищення кваліфікації, професійного розвитку педагогів, які працюють з дітьми з особливими потребами: відомості про вебінари, відеолекції, Інтернет-конференції, курси підвищення кваліфікації онлайн і офлайн, статті з практичними рекомендаціями фахівців, відеозаписи занять, вправ, ігор та ін.

 

Батькам

Тут розміщено інформацію, яка може бути корисною батькам, що виховують дітей з особливими освітніми потребами. Це посилання на вебінари, відеолекції, подкасти для батьків, поради фахівців, книги, статті, буклети для батьків.

 

Сторінки фахівців

Цей розділ призначений для розміщення персональних сторінок фахівців: дефектологів, логопедів, психологів, - які працюють у м. Херсоні та Херсонській області. Запрошуємо фахівців до співробітництва!

Коментарі

Інна Бевз
09.08.2012 13:15
Шановна адміністрація сайту.

При загальноосвітніх школах міста Херсона існують логопедичні пункти (їх більше 20 ), які мають пряме відношення до корекційної освіти Херсонщини. На жаль, жодної адреси я  не знайшла. Прошу розмістити на вашому сайті посилання на Сайт логопедів шкіл Херсона http://logopedkherson.ucoz.ua

Тут  відвідувачі можуть дізнатися про виправлення вад мовлення молодших школярів в умовах шкільних логопунктів, отримати конультацію шкільного вчителя - логопеда.

Дякую.
Зауваження прийнято. Інформацію про шкільні логопункти обов'язково розмістимо у відповідному розділі. Дякуємо!
Інна Бевз
22.08.2012 17:33
Дякую.
Anonymous
28.11.2013 17:52
Доброго часу доби!
Ваш портал доданий до каталогу освітніх ресурсів: http://innagidkih.ucoz.com/dir/kultura_i_mistectvo/6
Адміністратор порталу: Логопед + Сайт для тих, кого цікавить логопедія.

Дякую за розміщення посилання мого порталу на сайті  КРОК- Клуб працівників спеціальної освіти


Успіхів Вам у всьому!
Марина
13.12.2017 11:04
Здравствуйте, подскажите пожалуй ста,где можно найти сурдопедагога для слабослышащих детей в херсонской обл.? Спасибо.

Напишіть свій коментар