Установи та організації
Новини

11.06.2018
Семінар: Мюнхенська функціональна діагностика розвитку
16 червня 2018 року в Херсоні відбудеться практичний семінар-тренінг "Мюнхенська Функціональна ...

Детальніше...

18.01.2018
Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції
Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з ...

Детальніше...

22.05.2017
Новинки літератури
Шановні колеги! Вийшла з друку книга Ю.В.Рібцун та О.Г.Рібцун з конструктивної діяльності для ...

Детальніше...

Всі новини

Установи та організації > Школи > НВК № 29 "Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу - спеціальна ЗОШ І ступеня" ХМР

Навчально-виховний комплекс № 29 "Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу - спеціальна загальноосвітня школа І ступеня" Херсонської міської ради

Наше кредо: кожній дитині – мовне спілкування.

Наша мета: піклування про всебічний розвиток дітей, реабілітацію психічного і фізичного здоров′я; розвиток мовних та слухових можливостей, підготовка до навчання в масовій школі.

Навчальна робота   •Виховна робота   •Психологічна служба   •Методична робота   •Керівництво школи   •Контакти

Історія становлення закладу

  • Ясла-садок №29 був відкритий 5 лютого 1965 року.
  • Розпорядженням Виконавчого комітету Херсонської міської ради народних депутатів від 07.07.1993 р. №333 "Про відкриття класів для слабочуючих дітей у яслах-садку №29" був відкритий перший клас для дітей зі зниженим слухом.
  • У 2001-2002 н.р. вперше було відкрито 5 клас для слабочуючих дітей при загальноосвітньому навчальному закладі №48.
  • В 2006-2007 н.р. у школі-садку-інтернаті №29  відбувся перший випуск 10 класу.
 
Сьогодні у спеціальній школі-садку-інтернаті І ступеня №29 навчаються, виховуються та живуть понад 100 дітей-інвалідів. З них діти з туговухістю І ступеня складають 2%, ІІ ступеня - 10%, ІІІ ступеня - 60%, ІV ступеня - 30%. У частини дітей вади слуху сполучені з інтелектуальними вадами: F-70 - 4 учня, F-83 - 17 учнів.
У закладі функціонують одна спеціальна дошкільна сурдогрупа та чотири класи початкової школи (підготовчий-4 класи).
З дітьми працюють досвідчені педагоги-вихователі, вчителі-дефектологи, вчителі початкової школи, вчитель фізичної культури та ритміки, інструктор слухового кабінету, педагог-організатор, психолог, лікар-психіатр, лікар-отоларинголог, медичні сестри.
Для здійснення навчально-виховної та корекційно-відновлювальної роботи у школі створені спеціальні умови: усі кабінети та навчальні класи обладнані спеціальною сурдотехнічною апаратурою індивідуального та колективного користування; вихованці закладу на 100% забезпечені індивідуальними слуховими апаратами, більшість з них - бінаурально.
У школі-садку-інтернаті №29 функціонують лінгафонний кабінет, спортивні, тренажерний та музичний зали, бібліотека, кабінет декоративно-прикладного мистецтва для гурткової роботи.
Після закінчення початкової школи діти продовжують навчання в інтегрованих класах для дітей з вадами слуху на базі ЗНЗ №48. На сьогоднішній день у школі працюють 6 класів за скоригованими програмами (5-10 класи). Тут створено умови для навчання дітей з вадами слуху: кабінети обладнані звукопідсилюючої апаратурою.
 

 Структура закладу

     
Спеціальна  дошкільна
різновікова сурдогрупа
Початкова ланка
(підготовчий – 4 класи)
Старша ланка
(5-10 класи)